Лидерът във Втора лига Септември София постигна много трудна победа с 1:0 над опашкаря Бдин Видин у дома. Срещата беше от 25-ия кръг на първенството.

Единственият гол в срещата падна в 90-ата минута на срещата и негов автор беше Мартин Тошев. С успеха столичани събраха 51 точки и продължават да са първи, докато Бдин е предпоследен с 18 точки.

В друг мач от кръга Монтана се наложи с 2:0 у дома над Спортист Своге. Никола Борисов откри резултата в 54-ата минута, а в 78-ата Владислав Цеков оформи крайния резултат. С успеха отборът на Николай Митов излезе на трето място с 46 точки, като изпревари с една Марек. Спортист е 15-и с 26 точки.

Амбициознният Добруджа се наложи драматично с 1:0 над Черноморец Бургас на стадион "Дружба". Единственият гол в мача падна в третата минува на добавеното време и беше дело на Преслав Йорданов. Нападателят беше най-съобразителен при меле в наказателното поле на "акулите" и вкара победното попадение.

Добруджа събра 40 точки и излезе на пето място, докато Черноморец е 14-и с 28 точки.

Спартак Варна се наложи с 2:0 над Марица като гост. Ахмед Ахмедов откри резултата в 22-ата минута, а Георги Бабалиев оформи крайния резултат в 70-ата минута.

"Соколите" са втори с 48 точки, докато "пиратите" заемат 16-о място с 25 точки.