Съперникът на Лудогорец в плейофа за влизане в групите на Лига Европа - Жалгирис спечели убедително с 5:1 при визитата си на Тракай от 22-ия кръг на литовското първенство.

Домакините сензационно поведоха в резултата още в първата минута, когато се разписа Артур Должников. Само 5 минути по-късно равенствата бе възстановено, след като Дейвидас Малжинскас си вкара автогол. До края на полувремето Жалгирис стигна до пълен обрат, като точен бе Ренан Оливейра в 39-ата минута от дузпа.

След почивката играчите на Владимир Чебурин вкараха нови три попадения. Точни бяха Йосип Тадич (56), Ренан Оливейра (69) и Матиас Кехинд (87). Така Жалгирис запази лидерската си позиция в шампионата с 47 точки, колкото има и вторият Хегелман.

Мачът между Жалгирис и Лудогорец в Разград е в четвъртък (18 август) от 20:45 часа.