На стадион "Кардиф Сити" в Кардиф Уелс сломи Финландия с 4:1 и "драконите" продължават да мечтаят за участие на Евро 2024.

Домакините поведоха в резултата, преди да са изминали три минути. Лукаш Храдецки спаси шут на Хари Уилсън, но Дейвид Брукс бе точен при добавката.
В 38-ата минута Неко Уилямс удвои аванса на домакините с попадение от пряк свободен удар.

Преди почивката гостите намалиха изоставането си чрез Теему Пуки.

След паузата футболистите на Робърт Пейдж нанесоха нов удар две минути след подновяването на играта, с който пречупиха опонента си. Бренън Джонсън затвърди добрата си форма в мачовете на Тотнъм с гол с националната фланелка.

Капитанът на уелсците Бен Дейвис също изпрати топката във противниковата врата, но голът му бе отменен след намесата на ВАР заради засада на бившия му съотборник в Тотнъм Джо Родън.

Футболистите в червено все пак стигнаха до четвърто попадение. Резервата Даниъл Джеймс оформи крайния резултат.

Във финалния мач съперник на Уелс ще е Полша.