Италианският Аталанта успя да надделее над Спортинг Лисабон с 2:1 като гост в Португалия и да оглави група D в Лига Европа. Двата тима са най-изявените сред четирите в карето, а Джанлука Скалвини даде аванс на бергамаските след 33 минути игра.

Матео Руджери смълча за втори път „Жозе Алваладе“ десет по-късно и донесе комфортен аванс на тима от Ботуша за второто полувреме. Спортинг реагира с тройна смяна на почивката, която даде известен резултат и „лисабонските лъвове“ започнаха да притискат своя съперник.

Така се стигна до 76-ата минута, когато бившият нападател на Ковънтри Сити – Виктор Гьокерес, се разписа от дузпа, но силите на домакините стигнаха до това в тази среща.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

По този начин хората на Джан Пиеро Гасперини поведоха колоната в групата си и вече имат шест точки след два изиграни мача. Спортинг остава втори с три точки, докато Щурм Грац и Раков са трети и четвърти, като австрийците са с 3 точки след успеха над поляците в прекия двубой помежду им.

Щурм взе успеха след гол на Бовинг в 24-ата минута в срещата, играна в Сосновиец.