Байер Леверкузен победи трудно с 1:0 като гост Карабах в мач от Лига Европа. Единственият гол в срещата вкара Виктор Бонифейс от дузпа в третата минута на продължението.

Успехът беше достатъчен на "аспирините" да спечелят група Н. Тимът на Шаби Алонсо събра 12 точки и е недостижим за втория Карабах, който има шест и по-лоши показатели в преките двубои.

Четвъртият пореден успех на Байер в турнира дойде много трудно на "Тофик Бахрамов" в Баку. Домакините пропуснаха три отлични възможности за гол чрез Марко Янкович, Ясин Бензия и Абдела Зубир.

Така се стигна до продължението на срещата, когато Максим Медведев игра с ръка в наказателното поле, а главният рефер Крейг Поусън посочи бялата точка. Зад топката застана Бонифейс, който не остави шансове на Андрей Луньов.