Защитникът на Лудогорец Драгош Григоре бе над всички при успеха на Румъния над Австрия в мач от Лигата на нациите. Именно бранителят реализира едно от попаденията за своя тим при успеха с 3:1

Двубоят започна отлично за Румъния, чийто тим успя да поведе в резултата още в 3-ата минута. Гостите реализираха още при първата си атака към вратата на своя противник чрез Денис Алибек, който стреля много технично в долния десен ъгъл на вратата.

Домакините обаче изравниха след 17 минути игра чрез Кристоф Баумгартер. Австрийците реализираха след красива комбинация в наказателното поле на гостите.

В началото на втората част Григоре успя да се разпише след статично положение. Топката бе центрирана в пеналта, където футболистът на Лудогорец овладя майсторски и вкара без особени трудности навръх рождения си ден.

3:1 в полза на румънците направи Александру Максим в 70-ата минута, а крайния резултат бе оформен от Карим Онисиву в 81-ата минута.

След този успех Румъния оглави класирането в своята група с актив от 4 точки. Тимът на Австрия е втори с точка по-малко.