Лудогорец спечели с 2:0 и втория мач от съперничеството си с Крусейдърс и с общ резултат 9:0 се класира напред в предварителните кръгове на Шампионската лига.

Във втория квалификационен кръг българският шампион ще има за съперник унгарския Видеотон, отстранил струдно люксембургския Дюделанж след  1:1 и 2:1. Мачовете с маджарите, които понастоящем носят спонсорското име МОЛ Види, ще се играят на 24 или 25 юли в Разград и на 31 юли или 1 август на ст. „Панчо Арена” във Фелчут. Неофициално се очаква първият двубой в Разград да бъде насрочен на 25 юли.

КРУСЕЙДЪРС - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Родни Браун 11-автогол, 0:2 Якуб Швиерчок 65

Крусейдърс - Лудогорец

източник: DIEMA SPORT 2

След спокойното начало на мача Лудогорец получи подарък от домакините в 11-ата минута. Всъщност Родни Браун си вкара нелеп автогол, след като стори същото и в първия мач. Защитникът се опита да пресече дълъг пас, но изпрати топката над вратаря си.

Веднага след това и гредата спаси северноирландците от втори гол във вратата им следудар на Лукоки.

В 28-ата минутаГеорги Терзиев с глава можеше да порази вратата на Крусейдърс, но вратарят Шон О`Нийл спаси.

Лудогорец без особено напрежение контролираше играта, но ударите на  Швеиерчок, Сисиньо и Дяков бяха разсеяни.

В 49-ата минута Марселиньо и Лукоки общо на три пъти отблизо имаха възможност да вкарат втори гол, но пропуснаха след страхотните карамболи.

Между 55-ата и 56-ата минута Крусейдърс създаде двете си най-добри възможности за гол. Първо Форсайт засече с глава центриране от фаул, но топката след удара му излезе в корнер.  След корнера отново Форстайт с глава намери напречната греда на лудогорската врата.

В 61-ата минута Топката отново попадна във вратата на Крусейдърс след удар на северноирландец, но преди това бе маркирана засада.

В 70-ата минута Антон Недялков се появи на мястото на Натанаел и на прави официален дебют за Лудогорец.

В 72-ата минута Къшли затрудни Хорхе Броун, който направи първото си спасяване.

В 75-ата минута Антон Недялков се прояви с удар отляво, вратарят на домакините отрази.

Северноирландците все пак опитаха да установят финален натиск и да стигнат до почетен гол. Между 78-ата и 80-ата минута домакините стигнаха до три поредни корнера.

Лудогорец спокойно и в тренировъчно темпо завърши мача, спечели го леко с 2:0 и след 7:0 в първия двубой без проблеми се класира напред.