Отборът на Шумен надделя над Берое със 122:74 (31:18, 25:25, 28:20, 38:11) като домакин в „Арена Шумен“ в мач от 26-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Баскетболистите на Шумен постигнаха втора поредна и общо десета победа в първенството, а изпадналият в криза тим на Берое продължава с негативната серия, допускайки 18-а загуба за сезона.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, а старозагорци не поведоха нито веднъж. Шумен изигра много силна първа четвърт и си осигури аванс от 31:18 след началните 10 минути. Последва сравнително равностойна втора част, в която домакините задържаха аванса си от 13 точки на почивката – 56:43.

След паузата гостите също не намериха начин да се противопоставят на Шумен и изоставаха с 21 точки – 63:74 преди последния период. До края срещата се доиграваше, домакините достигнаха до 100 точки още 6 минути преди финала и фиксираха най-голямата разлика в мача от внушителните 48 точки.

Съставът на Шумен демонстрира доста по-ефективна стрелба от игра и направи по-малко грешки.

Най-резултатен за победата бе Баръш Мустафа с 23 точки, Карим Мане оформи „трипъл-дабъл“ с 22 точки, 11 борби и 11 асистенции, а Уилфрийд Ликей завърши с 18 точки и 9 борби.

Николай Титков реализира 27 точки, 6 борби и 7 асистенции за отбора от Стара Загора, който все още е воден от гарда Дарин Иванов, влязъл в ролята на старши треньор. Седариан Рейнс фиксира „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 13 борби.

За тима на Шумен предстои гостуване на Ямбол в следващия кръг от НБЛ на 27 март, а на 30 март Берое приема Академик Пловдив.