Шампионът Лудогорец постигна изключително изразителен успех при домакинството си в 25-ия кръг от efbet Лига. „Орлите“ се разправиха с 6:0 срещу Локомотив София на „Хювефарма Арена“ и увеличиха преднината на върха във временното класиране пред преследвачи още повече.

Две попадения в срещата вкара Квадво Дуа, а Ивайло Чочев реализира дебютно попадение със зелената фланелка през първото полувреме. Руан Крус и Аслак Фон Витри също се разписаха при гръмкия успех в Разград. Изключително тежка контузия обаче беляза срещата, след като в началото на второто полувреме вратарят на столичани - Александър Любенов, беше принудително заменен. Юношата на Левски извърши нарушение в наказателното поле срещу Дуа, но при захода таранът го удари в главата и той изпадна в безсъзнание. За щастие, Любенов се изправи, но беше закаран до разградската болница за бързи прегледи.

Победата запази първото място на отбора, воден от Георги Дерменджиев и тимът вече е с 57 пункта. Вторият Черно море е с 54 точки, но и мач повече, докато ЦСКА е с 51 точки.

"Орлите" откриха резултата в Разград след 1 минута и 14 секунди, когато Красимир Станоев направи безобразна грешка при изнасянето на топката и даде лош пас, който беше пресечен от Рик Джонатан. Бразилецът комбинира с Квадво Дуа, а нападателят с кинжален изстрел матира Любенов - 1:0.

Лудогорец нацели гредата на съперника в 19-ата минута, след като Бърнард Текпетей получи на изгодна позиция, но ударът му срещна гредата на Любенов. Иначе, Лудогорец контролираше повече топката в този мач, докато "железничарите" опитваха да реализират контраатаки, които обаче бяха отбивани още на централната линия.

98 снимки

Домакините увеличиха преднината си, а дебютен гол със зеления екип вкара Ивайло Чочев. Бърнард Текпетей даде дълго подаване към Квадво Дуа, който беше с гръб към вратата на Локомотив. Роденият в Англия нападател хубаво изведе с подаване Ивайло Чочев. За халфа остана да елиминира Любенов и той го стори по диагонала, вкарвайки втори гол за Лудогорец.

Две минути преди края на първото полувреме Лудогорец гарантира на 99% победата в срещата, след като Квадво Дуа беше изведен вдясно и върна леко назад за Текпетей. Ганаецът отправи много силен диагонален удар и не остави шансове на Любенов.

Второто полувреме започна с изключително тежка ситуация на футболния терен. В 47-ата минута на двубоя между Лудогорец и Локомотив София от 25-я кръг Квадво Дуа беше изведен зад гърба на защитата на "железничарите". Александър Любенов излезе, за да пресече подаването, но нападателят на Лудогорец първи стигна до топката и беше фаулиран, а главният съдия посочи бялата точка. При ситуацията се стигна до много неприятен сблъсък, при който Любенов получи тежък удар и изпадна в безсъзнание.

На Любенов веднага му бе оказана помощ, като лекарският екип на Лудогорец също се включи в това. Впоследствие стражът беше изнесен на носилка.

В 58-ата Диниш Алмейда изведе вдясно Текпетей, а той догони топката от аутилинията и я върна назад за Фон Витри. Крайният бранител центрира, а Якуб Пьотровски с глава продължи към далечната греда, за да може Руан Крус да изпревари Истатков и от въздуха да вкара пето попадение в двубоя.

Три по-късно Бърнард Текпетей беше изведен с хубав пас пред наказателното поле на Локо София от Ивайло Чочев. Ганаецът овладя от въздуха и стреля силно, ала Истатков с крак парира удара му. Четвърт час преди края Локо София създаде най-сериозното си положение. Карлос Франса проби отляво след добра комбинация и стреля силно, ала Серджио Падт боксира над напречната си греда.

Две минути преди края на редовното време Аслак фон Витри вкара шести гол в софийската врата. Отбраната на Локо София изчисти топката след опит за технична игра от Рай Насименто, но тя попадна в десния бек. Той не се поколеба и шутира силно с десния крак, не оставяйки никакви шансове на Истатков - 6:0.

FT / ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 6:0

1:0 Дуа 2', 2:0 Чочев 38', 3:0 Текпетей 43', 4:0 Дуа 53'-дузпа, 5:0 Крус 57', 6:0 Фон Витри 88'

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски (К), 7. Рик Джонатан , 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 26. Ноа Сонко Сундберг, 37. Бернард Текпетей, 99. Руан Круз

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 21. Рай Насименто, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Локо Сф: 24. Александър Любенов (К), 12. Бруно Франко, 93. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 20. Диого Тешейра, 2. Гонсало Кардосо, 21. Антони Иванов, 13. Селсо Рапосо, 98. Стив Траоре, 11. Карлос Франса

Резерви: 88. Жарко Истатков, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 8. Бойчо Величков, 77. Ерик Манолков, 5. Даниел Ками, 14. Михаел Чиликов, 7. Улрих Маи, 27. Стилян Ванков

Старши треньор: Данило Дончич