Един от основните футболисти на Лудогорец - Аслак Фон Витри, се размина с тежка травма. Той напусна принудително дербито с Левски (5:1) още преди почивката. На негово място влезе Георги Терзиев, който записа гол и асистенция.

По принцип норвежецът е един от футболистите на "орлите", които играят без почивка и не влизат в ротации. От началото на сезона Фон Витри има 42 мача за Лудогорец, в които е вкарал 5 гола и е дал впечатляващите 13 асистенции. Португалецът има контракт с разградчани до лятото.

Предполага се, че Фон Витри няма да играе в предстоящия мач с Пирин, тъй като ще му трябват още няколко дни, за да се възстанови напълно. В Благоевград десен бек отново ще е Георги Терзиев, докато Сон ще продължи да се играе отляво.

Очаква се Аслак Фон Витри да бъде на линия за гостуването на ЦСКА 1948 в отложен мач. Двубоят е на 11 април, четвъртък, от 18:45 часа. /"Мач Телеграф".