Лудогорец стигна до седмата си поредна победа като гост в Първа лига, след 2:0 в София срещу Славия.

Двубоят от 20-ия кръг на първенството се доигра в понеделник, след като в неделя бе спрян в 12-та минута, заради обилния снеговалеж над столицата.

Прекратиха Славия - Лудогорец заради снега, доиграват утре

По правилник, доиграването започна 24 часа по-късно, като таймерът продължи от 12-ата минута, а играта бе подновена с тъч за шампионите.

Защо Славия нямаше цветни топки за снега?

СЛАВИЯ – ЛУДОГОРЕЦ 0:2

Славия не се даде лесно на разградчани, които след броени дни трябва да излязат за реванша си от Лига Европа срещу Копенхаген. "Белите" имаха по едно страхотно положение за гол в двете полувремена, но опитният тим на Лудогорец нанесе ударите си в рамките на десет минути, за крайния успех. Попаденията бяха дело на Клаудиу Кешеру и Жуниор Кишада, в 67-та и 76-та минути.

Със своите 21 точки, Славия е на 11-та позиция в първенството. Лидерът Лудогорец има 53 в актива си.

Мачът на Националния стадион се поднови с тихи първи десетина минути.

В 24-ата минута Ивайло Димитров отне топката, спринтира към наказателното поле на гостите, но шутът му мина покрай близката лява греда на вратата, пазена от Владислав Стоянов. Осем минути след това Жоао Пауло получи отличен пас от десния фланг, но опитният Георги Петков веднага го затвори и изби удара на бразилеца.

В 41-ата минута Янис Карабельов беше близо до гол от корнер, след като Калоян Кръстев се размина с топката и националът Стоянов изби с един крак пред голлинията.

През втората част в игра за шампионите влязоха Джонатан Кафу и Марселиньо.

В 63-ата минута Емил Мартинов стреля опасно от дистанция, но Владислав Стоянов отби в корнер.

Само две минути по-късно удар от въздуха на Джонатан Кафу, но Абуд Омар отби шута му.

Голмайсторът на Лудогорец е №1 в мача срещу Славия

В 67-ата минута резултатът бе открит, след центриране на Вандерсон, право на главата на непокрития Кешеру в наказателното поле, който с глава от място прехвърли Георги Петков много технично.

Младият Калоян Кръстев отправи добър удар в 75-та минута за Славия, от дъгата пред пеналта, но топката прелетя над напречната греда.

В 76-ата минута всичко се реши, след ново технично изпълнение на Кишада, който падайки успя да стреля от дъгата пред наказателното поле на Славия, и реализира.

Вандерсон се отчете с асистенциите и при двете попадения за Лудогорец.