Черно море спечели с минималното 1:0 при домакинството на Лудогорец на „Тича“ в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Победният гол за „моряците“ падна във фаталната 13-та минута, а негов автор бе Виктор Генев. Играчите на Лудогорец имаха съвсем основателни претенции за дузпа в 75-та минута, когато Якуб Швиерчок стреля, топката бе блокирана с ръка от Пламен Димов, но съдията Никола Попов не свири такава. Черно море постигна втора домакинска победа от началото на втория дял, докато Лудогорец не само няма победа от началото на 2019 година в Първа лига, но претърпя и първо поражение.

Илиан Илиев постигна победа над Лудогорец с трети различен отбор, след като преди това постигна такива начело на Верея и Локомотив Пловдив.

Първата спорна ситуация в мача бе още в самото начало. В 3-та минута Джоди Лукоки получи извеждащ пас, но бе маркирана засада, а останаха сериозни съмнения, че такава не съществуваше.

Две минути по-късно Вандерсон центрира в наказателното поле на Черно море, където Драгош Григоре бе изпуснат и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Черно море поведе в резултата в 13-та минута. Аристот Ндонгала центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, където Георги Илиев продължи с глава към Виктор Генев, който отблизо с глава вкара топката във вратата на Пламен Илиев.

Аристотет Ндонгала центрира в наказателното поле на Лудогорец в 17-та минута, след което Георги Илиев стреля с глава, но право в ръцете на Пламен Илиев.

Мирослав Енчев влезе грубо в краката на Атон Недялков в 24-та минута и футболистът на Черно море получи жълт картон.

Вратарят Иван Дюлгеров и Цветомир Панов допуснаха груба грешка в 25-та минута. Дюлгеров тръгна да посрещне топката. В същото време Панов с глава изчисти топката право в краката на Марселиньо, който се опита да порази опразнената врата, след което се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Лудогорец изпусна много добра възможност да изравни резултата в 26-та минута. Марселиньо комбинира с Джоди Лукоки, който отправи много опасен удар, но над напречната греда в аут.

Аристот Ндонгала отправи удар от дистанция в 33-та минута, но Пламен Илиев с чудесен рефлекс успя да спаси.

Георги Илиев центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец в 35-та минута, след което Виктор Генев стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Пламен Илиев.

Лудогорец пропусна нова възможност да изравни резултата в 37-та минута. Кешеру много добре задържа топката в наказателното поле на Черно море, след което комбинира с Вандерсон, който стреля, но Иван Дюлгеров спаси.

Една от спорните ситуации през първото полувреме бе в 40-та минута, когато първо Марселиньо извърши нарушение срещу Мирослав Енчев, което не бе маркирана, а след това Пламен Димов фаулира доста бурно Вандерсон. В крайна сметка след реплика на Димо Бакалов от резервната скамейка, съдията Никола Попов показа жълт картон на играча на Лудогорец.

Футболистите на Лудогорец направиха много сериозен пропуск в 73-та минута, когато пропуснаха да изравнят резултата. Сисиньо комбинира с Кешеру. Нападателят намери с много добър пас Марселиньо в наказателното поле на Черно море, а той пусна много добре към Якуб Швиерчок, който бе изпуснат от Панов и стреля, но неточно встрани от десния стълб на вратата на Дюлгеров.

В 75-та минута бе най-дискусионната ситуация в срещата. Якуб Швиерчок стреля, топката бе блокирана с ръка от Пламен Димов, но съдията Никола Попов не свири дузпа. Димов увеличи обема на тялото си с използването на своята ръка,

Само няколко секунди по-късно се наложи Иван Дюлгеров да се намесва решаващо и да спасява удар на Лукоки.

Пред Якуб Швиерчок се откри добра възможност в 76-та минута, но полякът загуби равновесие при нанасянето на удара и топката излезе в аут.

Гол на Лудогорец много спорно не бе зачетен в 82-та минута. Сисиньо центрира в наказателното поле на Черно море, където Якуб Швиерчок стреля с глава и вкара топката във вратата на Иван Дюлгеров, но бе маркирано нарушение на полския футболист срещу стража на Черно море и съдията Никола Попов не зачете попадението. Решението на Никола Попов е много спорно, тъй като Дюлгеров закъсня със своята намеса.

Мартин Минчев отправи много опасен удар в 85-та минута от границата на наказателното поле на Лудогорец, Пламен Илиев спаси и изби в корнер.

Лудогорец е лидер в класирането с актив от 53 точки, докато Черно море е шести с 37 точки.

В следващия кръг Лудогорец се изправя срещу Ботев Враца в Разград, а Черно море гостува на Верея.

Черно море – Лудогорец 1:0

1:0 Виктор Генев 13'

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 33. Мирослав Енчев, 4. Виктор Генев, 70. Пламен Димов, 2. Цветомир Панов – 16. Петър Витанов, 71. Васил Панайотов – 38. Аристот Ндонгала, 21. Георги Илиев, 90. Мартин Минчев – 10. Радослав Василев

Старши треньор: Тони Здравков

Лудогорец: 23. Пламен Илиев – 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 21. Драгош Григоре, 3. Антон Недялков – 12. Абел Анисе, 44. Яцек Горалски – 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру

Съдия: Никола Попов