Гвинея-Бисау поднесе една от големите сензации в петъчните мачове от квалификациите за Купата на Африканските нации. Възпитаниците на селекционера Бачиро Канде победиха с 1:0 Нигерия на Националния стадион в Абуджа.

Единственият гол в мача вкара Мама Балде в 29-ата минута. До края на двубоя звездите в атака на нигерийците - Виктор Осимен, Адемола Луукман, Моузес Саймън и Пол Онуачу направиха куп пропуски, но така и не успяха да преодолеят Жонас Мендеш.

За Гвинея-Бисау в 81-ата минута в игра се появи крилото на Лудогорец Жоржиньо. 27-годишният футболист, който е почти неизползваем от "орлите" през този сезон, замени Далсио. Нападателят на Спартак Варна Жоао Марио остана неизползвана резерва.

С успеха Гвинея-Бисау излезе начело във временното класиране със 7 точки, докато Нигерия е втория с шест.