Лудогорец победи Септември София с 2:0 като гост в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Домакините играха от 21-ата минута с човек по-малко, след като Георги Върбанов получи червен картон. В продължението на първата част Руан Крус откри резултата, а десет минути след почивката Мартин Христов си вкара автогол.

"Орлите" изиграха прагматично мача, предвид предстоящото гостуване на Андерлехт следващия четвъртък. Възпитаниците на Игор Йовичевич стигнаха до успеха, който беше шести пореден за тях в първенството, с минимум усилия. До момента тимът е допуснал само едно попадение в 11 мача. Разградчани събраха 31 точки и отново еднолично са на върха. Втори са Левски с три по-малко, докато Септември са 13-и с десет точки.

startphoto.bg
56 снимки

Двубоят започна с отлична възможност за гостите преди да са изминали 30 секунди игра. Димитър Шейтанов сбърка и подари топката на Рик Джонатан. Бразилецът опита да се разпише от около 20 метра, но не намери очертанията на вратата. В 14-ата минута  Лудогорец организира скоростна атака, при която Рик напредна отляво и стигна до аутлинията. Бразилецът се справи с Михаил Полендаков, след което навлезе навътре и потърси далечния ъгъл, но топката профуча опасно над вратата.

Малко след това отбраната на гостите на два пъти не успя да изчисти центриране отдясно на Жан-Пиер да Силва. Топката се озова в Георги Върбанов, който шутира от границата на наказателното поле, но Педро Нареси изби в корнер.

В 21-ата минута Септември остана с човек по-малко. Рик Джонатан със страхотен пас изведе Кайо Видал сам срещу вратаря. Бразилецът успя да надбяга Георги Върбанов, който до дръпна и го свали на земята. Главният съдия Кристиян Колев мигновено изгони футболиста на домакините и отсъди пряк свободен удар.

Малко след половин час игра отбраната на домакините не успя да изчисти топката след центриране отдясно. Кълбото се озова в Нареси, който шутира от около 11-12 метра, а след рикошет се стигна до корнер. След неговото изпълнение удар с глава на Чочев премина над вратата.

В 41-ата минута удар на Руан Крус беше блокиран. Минута след това шут на Рик Джонатан не намери целта.

Лудогорец нанесе своя удар във втората минута на продължението. Виктор Очаи не успя да изчисти с глава центриране отдясно. След това същото стори и Мартин Моран, като панамецът я насочи към Ивайло Чочев. Халфът нанесе удар от движение от 6-7 метра, който Шейтанов изби. Топката се озова в Руан Крус, а бразилецът нямаше как да сбърка отблизо.

Десет минути след почивката "орлите" стигнаха до втори гол. Кайо Видал проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Ивайло Чочев се извиси над всички и нанесе удар с глава. Топката срещна лявата греда, след което рикошира в тялото на Мартин Христов и влезе във вратата.

В 62-ата минута удар на Кайо Видал след скоростна атака на гостите беше блокиран. В 80-ата минута Дени Групер напредна отляво и центрира, а оставеният непокрит Спас Делев нанесе удар с глава, но не затрудни Шейтанов.

До края на двубоя "орлите" доиграха срещата спокойно и взеха поредни три точки.

efbet Лига

FT .

0 : 2

• 45+2’ Руан Круз
  • 55’ (а.г.) Мартин Христов
  • Край на мача.

90+2'
  • Николай Дросев заменя Михаил Полендаков.

88'
  • Дени Групер напредна отляво и центрира, а оставеният непокрит Спас Делев нанесе удар с глава, но не затрудни Шейтанов.

80'
  • Дени Групер заменя Сон.

78'
  • Спас Делев заменя Рик.

78'
  • Никола Величковски влиза на мястото на Бертан Фурие.

74'
  • Ерик Маркус влиза на мястото на Кайо Видал.

67'
  • Дерой Дуарте замени Ивайло Чочев.

66'
  • Мани Ачол влиза на мястото на Витиньо.

60'
  • Алфонс Амаде заменя Мартин Моран.

60'
  • ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кайо Видал проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Ивайло Чочев се извиси над всички и нанесе удар с глава. Топката срещна лявата греда, след което рикошира в тялото на Мартин Христов и влезе във вратата.

55'
  • Топката се озова в Сон след центриране от корнер. Испанецът от трудна позиция не намери очертанията на вратата.

51'
  • Квадво Дуа заменя Агибу Камара.

46'
  • Ксандро Шенк заменя Борислав Рупанов.

46'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част.

45+4'
  • ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Виктор Очаи не успя да изчисти с глава центриране отдясно. След това същото стори и Мартин Моран, като панамецът я насочи към Ивайло Чочев. Халфът нанесе удар от движение от 6-7 метра, който Шейтанов изби. Топката се озова в Руан Крус, а бразилецът нямаше как да сбърка отблизо.

45+2'
  • Шут на Рик Джонатан от средна дистанция не намери целта.

42'
  • Камара намери Руан Крус в наказателното поле. Бразилецът опита удар, който беше блокиран.

41'
  • Жълт картон за Агибу Камара.

36'
  • Отбраната на домакините не успя да изчисти топката след центриране отдясно. Кълбото се озова в Нареси, който шутира от около 11-12 метра, а след рикошет се стигна до корнер. След неговото изпълнение удар с глава на Чочев премина над вратата.

32'
  • Червен картон за Георги Върбанов! Рик Джонатан със страхотен пас изведе Кайо Видал сам срещу вратаря. Бразилецът успя да се отскубне от Георги Върбанов и да остане очи в очи със Шейтанов, а защитникът го хвана с ръка и го свали на земята. Главният съдия Кристиян Колев мигновено изгони футболиста на домакините и отсъди пряк свободен удар.

21'
  • Защитата на Лудогорец на два пъти не успя да изчисти центриране отдясно на Жан-Пиер да Силва. Топката се озова в Георги Върбанов, който шутира от границата на наказателното поле, но Педро Нареси изби в корнер.

15'
  • Лудогорец организира скоростна атака, при която Рик напредна отляво и стигна до аутлинията. Бразилецът се справи с Михаил Полендаков, след което навлезе навътре и потърси далечния ъгъл, но топката профуча опасно над вратата.

14'
  • Лудогорец можеше да стигне до гол още преди да са изминали 30 секунди игра. Димитър Шейтанов сбърка в опита си за подаване към свой съотборник и подари топката на Рик. Бразилецът мигновено нанесе удар, но не успя да намери очертанията на вратата.

1'
  • Начало на мача.

• 1'
  • Стадион: Стадион Локомотив, София
    Рефер: Кристиян Колев
    Излъчва: Diema Sport

Септември - Лудогорец 0:2

0:1 Руан Крус (45+2)

0:2 Мартин Христов (55-автогол)

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 9. Асен Чандъров /к/, 5. Михаил Полендаков (88 - 7. Николай Дросев), 4. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран (60 - 17. Алфонс Амаде), 11. Борислав Рупанов (46 - 26. Ксандро Шенк), 14. Жан-Пиер да Силва, 22. Витиньо (60 - 10. Маниумол Ачол), 15. Бертран Фурие (74 - 23. Никола Величковски)

Треньор: Николай Митов

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман, 4. Диниш Алмейда, 7. Рик Джонатан (78 - 90. Спас Делев), 11. Кайо Видал (67 - 77. Ерик Маркус), 12. Руан Крус, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон (79 - 14. Дени Групер), 18. Ивайло Чочев (66 - 23. Дерой Дуарте), 20. Агибу Камара (46 - 9. Квадво Дуа), 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси /к/

Треньор: Игор Йовичевич

Ч.к: Георги Върбанов (Септември)

Съдия: Кристиян Колев

Стадион: "Локомотив", София