Лудогорец приема Славия Прага в двубой от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Резултатът към този момент е 0:1. Матей Юрашек откри резултата в 37-ата минута.

Срещата е с начален час 22:00 и може да я проследите на Gong.bg, където ще ви направим съпричастни към сблъсъка минута по минута.

startphoto.bg
70 снимки

В петата минута пред Лудогорец се откри брилянтен шанс за гол. Руан Секо изведе Кайо Видал, който беше сам срещу Антонин Кински, ала ударът на бразилеца с левия крак отлетя далеч встрани от чешката врата. Лудогорец продължи да контролира повече топката спрямо своя съперник, а в 13-ата Аслак Фон Витри се освободи вдясно и достави пас към Руан Секо, чийто удар не беше точен.

Шест по-късно Кайо Видал се пребори за дълга топка, пратена от Сон. След това кълбото беше върнато към Рик Джонатан, който шутира от полулегнало положение, а топката профуча много близо край вратата на Кински. При ответното нападение Сон изчисти от аутлинията си, а Руан не притича да поеме и Конрад Валем овладя и центрира към Диуф, но тъмнокожият футболист стреля неточно с глава.

Осем минути преди края на първото полувреме чешкият гранд поведе в резултата след груба грешка при изнасянето в защита на "орлите". Топката беше пратена назад, но нито Нареси, нито Алмейда, нито Вердон я взеха, а вместо това Матей Юрасек овладя. №35 на Славия Прага отправи удар с левия крак и прати топката в мрежата на българския шампион.

Малко след това удар на Валем беше блокиран от Вердон и Серджио Падт спаси. Две преди края Рик Джонатан направи две двойни подавания със свои съотборници, а накрая разпредели вдясно към Фон Витри. Нидерландецът центрира за Руан Секо, който се извиси и стреля с глава, но не уцели чешката врата.

В добавеното време от първата част Лудогорец вкара гол в съперниковата врата, ала той не беше зачетен. Испанецът Сон се пребори в наказателното поле на Славия с бранител на гостите и с глава преодоля вратаря, но френският рефер реши, че бранителят на Лудогорец е извършил фал и попадението не беше отчетено.

Две след подновяване на играта Ян Борил се озова сам срещу Падт и шутира след центриране, ала голът му беше отменен поради засада на бранителя на "червено-белите".

LIVE / ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ ПРАГА 0:1

0:1 Юрашек 37'

Рефер: Жером Бризар (Франция)

Стадион: "Хювефарма Арена" (Разград)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 16. Аслак Фон Витри, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 11. Кайо Видал, 12. Руан Крус, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа

Славия Прага: 31. Антонин Кински, 18. Ян Борил, 4. Давид Зима, 3. Томаш Холеш, 12. Ел Хадж Диуф, 10. Христос Зафейрис, 19. Оскар Дорли, 6. Конрад Валем, 17. Лукаш Провод, 35. Матей Юрасек, 25. Томаш Хори