И във втория си двубой за 2019-а година Лудогорец не успя да стигне до победата. След разочароващото реми срещу Верея, сега шампионите претърпяха разочарование и у дома, завършвайки 1:1 срещу Ботев Пловдив.

Разградчани изиграха доста по-добър двубой в сравнение с играта им срещу старозагорци, но отново не бяха убедителни в атака и пропуснаха да стигнат до успеха, макар и да бяха по-активният отбор на терена. "Канарчетата" пък действаха отлично в отбрана, а комбинацията Тодор Неделев-Антонио Вутов им донесе успех за пореден път през сезона.

Първото полувреме на двубоя определено бе по-слабото като темпото бе сравнително ниско, а головите положения истинска рядкост. Все пак домакините бяха по-активният отбор на терена. Пред Вандерсон се откри най-сериозната опасност през тези 45 минути. В 37-ата минута той получи чудесен пас от Джоди Лукоки, но от непосредствена близост стреля встрани от гредата.

Ботев също имаше една добра опасност в добавеното време, която произлезе от подхлъзване в наказателното поле на Козмин Моци. Така Лъчезар Балтанов взе топката, но не успя да стреля и върна назад, а в крайна сметка Васил Шопов стреля безуспешно.

И двата отбора обаче бяха запазили най-интересното за втората част, която започна с гол още в 47-ата минута. Антон Недялков центрира отляво към наказателното поле, където връхлитащият към топката Лукоки засече от няколко метра за 1:0.

Малко след това Лукоки имаше шанс да реализира и втори гол след грешка в отбраната на Ботев, но останал сам срещу Даниел Кайзер се засуети.

Ботев не успяваше да създаде нищо опасно, но се оказа, че е необходим само един шанс. Той се откри в 68-ата минута и доведе до изравнителен гол след прекрасна комбинация между Тодор Неделев и Антонио Вутов. Неделев преодоля елегантно Рафаел Форстър, след което меко центрира към Вутов, който на свой ред засече от воле. Топката се удари в земята, след което влетя във вратата на Пламен Илиев.

Тони Здравков реагира с включването в игра на Адриан Попа вместо позагубилия се Лукоки. Малко преди гола пък Якуб Швиерчок замени контузилия се Клаудиу Кешеру. Именно Швиерчок бе най-активен в следващите минути като в рамките на няколко минути отправи няколко опасни удара, при които обаче Кайзер се справи.

В 80-ата минута неговият сънародник Горалско бе на удобна позиция, но стреля в тялото на противниковия вратар.

В последните минути домакините увеличиха натиска пред вратата на Ботев, но това доведе само до един куп корнери и почти нищо опасно.

В продължението нервите на някои от играчите на "канарчетата" не издържаха. Кристиан Димитров получи своя пети жълт картон през сезона, дошъл за реплика към съдията, заради което ще пропусне мача с Верея. Същото важи и за Антонио Вутов, който пък получи два последователни жълти картона за цветущи реплики към рефера Станислав Тодоров.

Така Лудогорец вече има актив от 53 точки, но отново дава шанс на преките си конкуренти да намалят пасива си. Ботев е четвърти с 39 точки.