Шампионът на България Лудогорец разби Марица с 11:0 в встъпителната контрола това лято, която се оказа и дебют за новият главен мениджър Пауло Аутуори.

Бразилецът пусна титулярен състав, в който участие взеха футболистите, които оформиха основната единадесеторка миналата година плюс новото попълнение Григоре.

На вратата стартира Хорхе Броун, а пред него Сисиньо, Козмин Моци, Драгуш Григоре, Натанаел, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Вандерсон и Кешеру.

Първото попадение в мача отбеляза Клаудио Кешеру още в четвъртата мината, а до края на полувремето резултатът стана 4:0 с голове на Мисиджан в 17-ата, Дяков в 22-ата и Марселиньо в 37-ата минута.

През второто полувреме шампионите излязоха с напълно нова единадесеторка – Даниел Наумов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Димо Бакалов, Лукас Саша, Ивайло Климентов, Джоди Лукоки, Доменик Янков, Жоао Пауло и Якуб Швиерчок. Именно полският нападател реализира три попадения, а по два гола добавиха Жоао Пауло и Лукас Саша.

С проверката завърши първата част от подготовката на Лудогорец, като след два дни почивка в понеделник отборът заминава на лагер в Австрия.